Latvijas zirgaudzētāju biedrība
   
86587

Zirgu jāšanas manēžas būvniecība
13.06.2018


Iveta MIEZE, laikraksts Ludzas Zeme


Uzņēmums SIA Hevonen ir izsludinājis iepirkumu par jaunas zirgu jāšanas manēžas būvniecību Ludzas novada Ņukšu pagastā. Paredzamā līgumcena ir 150 000 eiro, būvniecības termiņš līdz 2019. gada decembrim.


SIA Henoven valdes priekšsēdētājs Arnis Kaminskis stāsta, ka Ņukšu pagasta Bāliņos pilnīgi klajā laukā tiks būvēta jauna zirgu jāšanas manēža. Paralēli projektēšanas stadijā atrodas arī jauna staļļa būvniecība, lai būtu vieta, kur turēt un nodalīt strādājošos zirgus no ražojošiem. Tā būtībā ir nepieciešamība. Pie strādājamiem zirgiem ir lielāka cilvēku kustība, arī veterinārās prasības atšķiras abos gadījumos. Strādājošie zirgi dodas uz sacensībām un var atvest kādu slimību, kas vaislas ķēvēm un kumeļiem var kaitēt. Tāpat arī Latvijas nestabilo klimatisko apstākļu dēļ zirgiem jumts virs galvas ir ļoti vajadzīgs.


Jauna manēžas būvniecība var piesaistīt arī jauniešus, kuri vēlētos sevi izmēģināt jāšanas sportā. Tas būtu kaut kas jauns un A. Kaminskis spriež, ka gan jau atradīsies tādi interesenti, kuri vēlēsies ar to nodarboties. Kādreiz Latgalē zirgu bija daudz, pēdējos gados tas ir krietni sarucis. Jauna manēža piesaistītu jāšanas sporta klubus, šeit varētu trenēties, jo tādas iespējas ar atbilstošu infrastruktūru Latgalē nav. Tuvākā manēža atrodas Jēkabpilī.


Manēžas būvniecība būvvaldē ir saskaņota, tagad atlicis sagaidīt un izskatīt izdevīgākos piedāvājumus. Būvniecība paredzēta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Leader programmas ietvaros. Pašlaik Ņukšu pagasta Bāliņos ir noņemts apaugums un attīrīta būvniecībai paredzētā vieta, tālāk tiek gaidīti iepirkuma rezultāti.

 
 
      Atpakaļ