Latvijas zirgaudzētāju biedrība
   
61844

Jauno jātnieku skola paplašina darbības virzienu, uzsākot reitterapijas centra izveidi
11.11.2015


Autors: Jauno jātnieku skola
Datums: 06.11.2015
Izdevums: Inčukalna Novada Vēstis

Lai izveidotu un attīstītu reitterapijas centru Jauno jātnieku skolas Sporta centrā, Inčukalnā 13. oktobrī tiek uzsākts labdarības projekts, kurā tiek vākti ziedojumi, kas sekmētu rehabilitāciju cilvēkiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Reitterapijas centrā tiks nodrošināta kvalitatīva ārstēšana ar sertificētu speciālistu palīdzību, piemērotiem zirgiem un ekipējumu.

„Ņemot vērā cilvēku izrādīto interesi, mēs vēlamies vēl paplašināt Jauno jātnieku skolas sporta centra darbības virzienus, uzsākot apjomīgu projektu – reitterapijas centra izveidi Inčukalnā, kas dos iespēju palīdzēt bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Infrastruktūra mums jau ir izveidota, bet ir nepieciešams iegādāties speciālas iekārtas un īpaši apmācītus zirgus. Šobrīd Jauno jātnieku skolas sporta komplekss jau ir viens no lielākajiem jāšanas sporta centriem Latvijā, kas orientējas bērnu un jauniešu trenēšanā. Pie mums dzīvo vairāk nekā 30 zirgu un ir pieejama arī lielākā ziemas manēža Latvijā, kas dod iespēju vadīt kvalitatīvas nodarbības ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Lai realizētu šo projektu, mums ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, lai kopīgiem spēkiem varētu palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir ļoti nepieciešams,” stāsta Maira Leja – Jauno jātnieku skolas galvenā trenere.

No 13. oktobra visos a/s „Prisma” veikalos un divos tūrisma inventāra veikalos „Gandrs”, kas atrodas tirdzniecības parkā „Alfa” un Kalnciema ielā 28, ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, ziedojot īpaši veidotos koka ponijus, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Arī „Latvijas naftas” benzīntanku tīklā ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, atstājot ziedojumu ziedojuma kastītēs. Ziedot iespējams, arī zvanot pa tālruni +371 90006686 (maksa par zvanu 1,42 EUR).

Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi, ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta. Zirgi jūt, kā cilvēks šodien jūtas, un izjūt slimā cilvēka vajadzības.




 
      Atpakaļ