Latvijas zirgaudzētāju biedrība

2020

Ciblas novada kauss 2020
03.07.2020

Šī gada 19.jūlijā plkst. 12.00 Ciblas novada Pušmucovas pagastā notiks Latvijas mēroga rikšotāju zirgu sacensības. Ciblas novada kausa izcīņa jau ir aizsākusies 2013.gadā. Sacensības rīko Ciblas novada dome kopā ar biedrību “Rikšotāju braucēju sporta klubs “Pegazs” un Latvijas Zirgaudzētāju biedrību.

Lasīt vairāk ...


Aizvadītas šī gada pirmās oficiālās ieskaites sacensības iejādē un paralimpiskajā iejādē
01.07.2020

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 27., 28.jūnijā, jāšanas sporta centrā “Kleisti” tika aizvadīts Latvijas Jātnieku federācijas kausa pirmais posms iejādē un paralimpiskajā iejādē, kas bija pirmās šī gada oficiālās ieskaites sacensības minētajās disciplīnās. Šogad, 14.martā paredzētais LR Ziemas čempionāts nenotika valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ.

Lasīt vairāk ...

Pasākumi zirgkopības popularizēšanai
26.05.2020

Vēlamies informēt, ka zirgkopības popularizēšanas pasākumu ietvaros šogad plānoti 2 pasākumi

Lasīt vairāk ...


Labdien!
22.05.2020

Lai aktualizētu informāciju un sniegtu noderīgu materiālu zirgu audzētājiem, šogad gatavojam Latvijas vaislas ērzeļu katalogu.

Lasīt vairāk ...


Mainīts Lauksaimniecības datu centra sniegto pakalpojumu cenrādis
19.05.2020

Otrdien, 19. maijā, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumos Nr.880 „Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis” ar mērķi aktualizēt un precizēt Lauksamniecības datu centrā (LDC) sniegto pakalpojumu veidus, mainīt sniegto pakalpojumu cenas un papildināt ar jauniem pakalpojumiem, tādējādi uzlabojot sniegto pakalpojumu kvalitāti un veicinot savstarpēju sadarbību LDC un tā klientu starpā.

Lasīt vairāk ...


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā
24.04.2020

Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres raksts par Latvijas šķirnes zirgu Ravēlu, kurš marta sākumā nosvinēja 26. dzimšanas dienu. Ravēls pieder “Lielceru” saimniecei Airisai Penelei, un ir īpašs ar to, ka ir Latvijā rezultatīvākais iejādes zirgs.

Lasīt vairāk ...Vairākus lauksaimniecības dzīvnieku laboratoriskos izmeklējumus varēs veikt līdz 30. novembrim
01.04.2020

Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, tiek veiktas izmaiņas lauksaimniecības dzīvniekiem nepieciešamo plānveida laboratorisko izmeklējumu veikšanas termiņos.

Lasīt vairāk ...


Kumeļu dzimšanas laikā
20.03.2020

Pa daudzām Latvijas pļavām jau joņo mazie, bet spriganie kumeļi. Tas mums zirdziniekiem ir ierasta parādība, jo ir taču intensīvs kumeļu dzimšanas laiks. Tieši tagad, kad dzimst mūsu jaunie čempioni, cilvēcē valda neziņa par rītdienu. Tā nu šogad ir sanācis, bet lauku cilvēkam, zirgaudzētājam jau tas neko nemaina… viņš mostas, iet pie saviem četrkājainajiem draugiem, lai apkoptu tos un apmīļotu. Bērni, zirgumīļi un interesenti dodas uz staļļiem, lai atpūstos un aizmirstos no ikdienas pārdomām, jājot zirga mugurā. Šobrīd iespējams tieši zirgs ir lielākais palīgs cilvēkam, lai izturētu morālo spriedzi. Tā kā visas pasaules ritms ir “piebremzēts” un mūsu ikdiena vairs nav tik steidzīga, varam vairāk veltīt laiku zirgiem, izdarīt tās lietas, kam varbūt līdz šim mēs neatradām laiku. Iespējams jau pēc pāris mēnešiem uz šo visu atskatīsimies ar skaidrākām domām, jo masu mediji nebūs pārpludināti ar negatīvo informāciju. Drīz sāksies sējas laiks un katrs jaunais izdīgušais asns būs kā jaunas dzīvības vēstnesis. Diemžēl, bet tāda ir dzīve… marts ir paņēmis no mums Līgu Astiču, Zigrīdu Pelīti un Āriju Kārkliņu. Šo cilvēku dzīve bija saistīta lielākā vai mazākā mērā ar zirgiem. Izsakām līdzjūtību visu aizgājēju tuviniekiem.. Mieru, veselību un izturību mums visiem!

Lasīt vairāk ...


Valdība piešķir atbalstu lopkopības nozares attīstībai 16 miljonu eiro apmērā
25.02.2020

Otrdien, 25. februārī, valdība, atbalstot Zemkopības ministrijas iniciatīvu, piešķīra 16 miljonus eiro valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai.

Lasīt vairāk ...


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā
20.02.2020

Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres apraksts par SIA “Zirgaudzētava Kocēni” saimnieci Maiju Kleinbergu, kura nule kā saņēmusi Latvijas Jātnieku federācijas balvu par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā

Lasīt vairāk ...Dace Stūrei – augstākais vērtējums 2019.g. sezonā Latvijā un 43.vieta FEI reitingā
10.01.2020

Dace Stūrei – augstākais vērtējums 2019.g. sezonā Latvijā un 43.vieta FEI reitingā

Lasīt vairāk ...


Jātnieks Neretnieks kvalificējas startam Tokijas olimpiskajās spēlēs
08.01.2020

Starptautiskā jātnieku federācija (FEI) publicējusi olimpiskās kvalifikācijas C grupas decembra reitingu, kurā Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray saglabājuši stabilas līderpozīcijas, tādējādi iegūstot ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Neretnieks ir pirmais neatkarīgās Latvijas un pirmais Baltijas valstu konkūrists, kuram izdevies izcīnīt šādu panākumu.

Lasīt vairāk ...


Viss par un ap segliem
06.01.2020

Semināra viesis – Uģis Miezītis sāka apgūt seglu izgatavošanu 1986.gadā, Maskavas seglu rūpnīcā, tālāk turpinot Taškentas seglu rūpnīcā. Lēnām, neatlaidīgi un ar pacietību ilgu gadu laikā tiek apgūti un papildināti seglinieka amata noslēpumi. 1988. gadā Veimāras seglu rūpnīcā un Drēzdenes seglinieku darbnīcās. Līdz 1992. gadam Uģis strādāja par seglinieku, uzņēmumā Daiļrade. Daudzi atcerēsies pirmos Latvijā ražotos seglus, ar kuriem tika sasniegti ne vieni vien labi rezultāti. 1992. gadā tika izveidota sava darbnīca, kura darbojas joprojām, tajā arī šobrīd tiek remontēti un fitoti segli. 2006. gadā dažus mēnešus Uģis pavadīja Passier seglu rūpnīcā, kas pavēra pavisam citu ieskatu un idejas seglu izgatavošanā un to remontdarbos. Bieži apmeklējot dažādas meistarklases, seminārus un seglu pielāgošanas prakses, ir iepazīti personīgi daudzi diži seglu meistari no Passier, Kieffer, Stubben, Zaldi, Amerigo, Prestige, ErrePlus, u.c. kā arī slaveni seglu fitotāji Vācijā-Astrīd Glindeman, Austrijā-Gjutar Keglovic. Var vēl stāstīt daudz un gari, bet ir iespēja to visu dzirdēt un daudz ko redzēt- klātienē seminārā: “Viss PAR un AP segliem”! Apskatīsim arī dažādus seglu palikņus un vēderjostu tipus. Dalības maksa 10 eur. Sākums 11:00!

Lasīt vairāk ...


Veselu dzīvnieku veselības rādītāji
02.01.2020

Ik gadu lauksaimniecības dzīvnieku turēšanā tiek ieviestas efektīvākas turēšanas, ēdināšanas un audzēšanas metodes, taču galvenie veselu dzīvnieku veselības rādītāji ir nemainīgi, kuriem ikdienas darba steigā ne vienmēr tiek veltīta pietiekama uzmanība. Saimniecībās, kurās izmanto viedās tehnoloģijas, svarīgie dzīvnieku veselības rādītāji tiek kontrolēti 24 stundas diennaktī, tādēļ ātri ir iespējams atklāt novirzes dzīvnieku veselības rādītājos. Taču viedo piensaimniecību skaits Latvijā ir neliels, lai gan tam ik gadu ir tendence palielināties, tomēr saimniekiem ir jādzīvo un jāstrādā šodien, un ir svarīgi novirzes dzīvnieku veselībā atklāt pēc iespējas ātrāk. Kā to izdarīt, nepiesaistot papildus darbaspēka resursus? Atbilde nav tālu jāmeklē – tie ir dzīvnieku regulāri novērojumi, kuri jāveic vismaz pa 15–25 minūtēm 3–4 reizes dienā.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (20)   
2019 (76)   
2018 (53)   
2017 (29)   
2016 (26)   
2015 (34)   
2014 (15)