Latvijas zirgaudzētāju biedrība
110544

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā
20.02.2020


Žurnāla februāra numurā lasiet reportāžu no Eiropā lielākās pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādes “Zaļā nedēļa” Berlīnē. Uzzināsiet, ko izstādē piedāvāja Latvija, kādas ir šā gada pārtikas tendences un kādas lauksaimniecības aktualitātes iezīmēja ES lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis, kā arī vairāku Eiropas un Vācijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvji.

Žurnālā varat iepazīties Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN apkopotajiem datiem par pasaules lielakajām piena lopkopības saimniecībām. Pēc IFCN datiem publikāciju sagatavojis LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons.

Saimnieku pieredzes rubrikā apraksts par Jura Pilvera dibināto saimniecību a/s “Ziedi JP”, kas vienīgā no Latvijas šobrīd iekļauta Nīderlandes Vāgeningenas universitātes izveidotajā nākotnes saimniecību tīklā “The Lighthouse Farms” jeb “Bāku saimniecības”. Šī tīkla mērķis ir apzināt saimniecības visā pasaulē, kas strādā 2050. gada līmenī, sasiedzot emisiju neitrālas saimniekošanas kritērijus.

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere pēc Lauksaimniecības datu centra informācijas apkopojusi labākos piensaimniecību ganāmpulkus Latvijā, vērtējot lielākos izslaukums pēc sausnas koriģētā piena.

Ikvienam lopkopības saimniecības īpašniekam būs interesanti iepazīties ar S. Dreijeres ieteikumiem pakaišu materiāla izvēlē.

Veterinārajā rubrikā lasiet LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas rakstus par govju respiratori sincitiālo vīrusu jeb BRSV, kā arī par teļu kriptosporidiozi jeb jaundzimušo caureju.

Aitkopjiem noderēs gan L.Plītes raksts par to, kā aprūpēt teķus pēc pārošanās sezonas, gan arī žurnālistes Ilzes Galkinas saimnieku pieredzes apraksts par ļaudonieti Lieni Ceru-Kronbergu, kura audzē aitas un no aitu vilnas kārsuma gatavo lielisku produkciju – sākot no lielām segām līdz pat bēbīšu mantiņām.

Putnkopjiem iesakam iepazīties ar Latvijas Olu un putnu gaļas asociācijas pārstāves Annas Ērlihas rakstu, kāpēc putniem rodas salmonella un kā to apkarot. Turpat arī raksts par Latvijā uzsākto cukurvistiņu tīršķirnes saglabāšanas un atjaunošanas programmu.

Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres apraksts par SIA “Zirgaudzētava Kocēni” saimnieci Maiju Kleinbergu, kura nule kā saņēmusi Latvijas Jātnieku federācijas balvu par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā  

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja
      Atpakaļ