Latvijas zirgaudzētāju biedrība
108562

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā
23.10.2019


 

Vai un kādas ir iespējas investēt mazām un vidējām lopkopības saimniecībām, izmantojot ES līdzfinansējumu? Kā līdz šim izmantots ES atbalsts investīcijām un cik lielā mērā tas palīdzējis vidusslāņa veidošanai laukos? Par to lasiet žurnāla “Latvijas Lopkopis”  oktobra numurā. Aptaujājām arī Latvijas lielāko banku pārstāvjus, noskaidrojot viņu attiekmi pret lauksaimniecības projektu finansēšanu un secinājām – ja esat pieredzējis lielražotājs, kas gadiem strādā ar labu peļņu un nav pieredzējis zaudējumus, bankas būs jums atvērtas.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz sāsts par Normunda Ruķa vadīto SIA “Vienotnes” Pārgaujas novadā, kur šogad LLKC uzsāka demonstrējumu “Slaucamo govju pirmās atnešanās vecuma ietekme uz dzīvnieku veselību, produktivitāti un pēcnācēju kvalitāti”.

Kā nākas, ka Jaunzēlande ir ietekmīgākā valsts pasaules piena tirgū, kāda ir šīs valsts piensaimniecību ekonomika, skaidro LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons.

Piensaimniekiem iesakām LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres rakstu par vienu no nozares aktualitātēm – ganīšanas ietekmi uz siltumnīcefekta gāzu (SEG) un amonjaka emisiju. Turpat arī ieskats, kāda ir laba saimniekošanas prakse govju veselībai. Savukārt, kādi ir nosacījumi vaislas teļu augšanai un attīstībai, raksta LLKC konsultants–eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns.

Interesantu aprakstu par piena un gaļas lopu audzēšanu Ungārijā piedāvā LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītāja vietniece Jolanta Sūna. Turpat arī neliels ieskats Gaļas liellopu audzētāju biedrības rīkotajā pieredzes braucienā uz Kurzemes puses saimniecībām SIA “Limakom” un SIA “Rukši”.

Veterinārijas rubrikā LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta skaidro, kas ir paragripa Pi3 un kā rīkoties, to konstatējot ganāmpulkā. Aitkopjiem iesakām L. Plītas rakstu par abortiem aitām un infekcijām, kas to izraisa.

Cūkkopībā informējam par Latvijā uzsākto starptautisko projektu cūkkopības veiktspējas uzlabošanai, kur iesaistījušies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātnieki.

Putnkopības rubrikā šoreiz stāstam par Jāņa Lapsiņa saimniekošanu Alojas novada Staicelē. Jānis jau 20 gadus audzē zosis un labprāt dalās pieredzē, kā no zoslēna tikt pie ražīgas zosu mammas vai trekna zoss cepeša Mārtiņos.

Šogad LLKC pirmo reizi uzsācis demonstrējumu zirgkopībā, tā tēma – “Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes ķēvju salīdzinājums ģenētiskās efektivitātes uzlabošanai populācijā”. Par demonstrējuma norisi un saimniecību – Ivetas Janelsiņas zirgaudzētavu Allažos – raksta žurnāliste Dace Millere.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja       


      Atpakaļ