Latvijas zirgaudzētāju biedrība
132313

Pirmo reizi Latvijas vēsturē šajā nedēļas nogalē Kleistos notiks Pasaules kausa posms iejādē
06.06.2024


Pirmo reizi Latvijas vēsturē šajā nedēļas nogalē Kleistos notiks Pasaules kausa posms iejādē

Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms (PK) jāšanas sporta iejādes disciplīnā (CDI-W) Latvijā šogad notiek pirmo reizi vēsturē. Pagājušajā gadā Latvijas Jātnieku federācija (LJF) pirmo reizi rīkoja augsta līmeņa starptautiskas sacensības iejādē, pēc kā saņēma izcilas Starptautiskās Jātnieku federācijas (FEI), starptautisko novērotāju un tiesnešu atsauksmes.

PK izcīņa notiks no 8. līdz 9.jūnijam Latvijas Jātnieku federācijas mītnes vietā, sporta centrā “Kleisti”. Centrā atrodas zirgu staļļi, slēgtā jāšanas manēža, kur notiek ziemas turnīri, smilšu laukumi un viens laukums ar zāles segumu. Uz SC “Kleisti” ir viegli nokļūt ar sabiedrisko transportu – tieši pie ieejas apstājas 13. autobuss.

Kopā sportisti divu dienu garumā startēs astoņpadsmit dažādās shēmās. Pasaules kausa ieskaites shēma ir Grand Prix pēc olimpiskās programmas sestdien (8.06.) un Grand Prix Freestyle svētdien (9.06.).

Pasaules kausa posmu iejādē tiesās tiesneši no Austrālijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes un Zviedrijas. No tā, kā tiek pasniegta zirga sagatavotība un jātnieka iedarbība uz zirgu, veidojas atzīme, ko saņem duets. Shēmas sarežģītība tiek balstīta, ievērojot zirga vecumu un sagatavotības līmeni. Zirgam ir jābūt simtprocentīgā mentālā un fiziskā komfortā, tiesnesim tas vienmēr ir redzams. Iejāde balstās galvenokārt uz absolūtu un nedalītu savstarpēju sapratni un sadarbību starp jātnieku un zirgu. Iespējams, iejāde ir skaistākā no jāšanas sporta disciplīnām, jo no malas izskatās, ka zirgs dejo.

Šogad Pasaules kausu tēma turpina mirdzēt olimpiskās lāpas gaismā. Pasaules kausa Rīgas posms iejādē sportistiem būs vēl beidzamā kvalifikācijas punktu gūšanas iespēja Parīzes Olimpiskajām spēlēm 2024, jo kvalifikācija noslēgsies 24.jūnijā. Tāpat jātniekiem būs iespēja krāt punktus PK finālam.

Savu dalību Rīgas posmā iejādē ir pieteikušas trīs kaimiņvalstu olimpiskās jātnieces – Dina Ellermane no Igaunijas, Justīne Vanagaite no Lietuvas un Sandra Sisojeva no Polijas.

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus: “Latvijas Jātnieku federācija lepojas ar Starptautiskās Jātnieku federācijas atzinību, sportistu un līdzjutēju mīlestību, un izcilu komandas garu. Mūs visus vieno kopīgs mērķis – jāšanas sporta pieejamība visai sabiedrībai. Gaidām līdzjutējus pie mums Kleistos un novēlu ikvienam skaistus jāšanas sporta svētkus!”

Skatītājiem būs iespēja un iegūt labāko jātnieku parakstus. Lai piesaistītu dažādus sociālos slāņus, daudzbērnu ģimenes, pensionārus u.c., ieeja sacensībās ikvienam ir bez maksas.

Nokļūšana sacensību vietā: https://www.leflatvia.lv/web/?id=400058

Informāciju sagatavoja Kate Ansone, LJF Preses dienesta vadītāja
      Atpakaļ