Latvijas zirgaudzētāju biedrība
127384

Mūsu zirgi pasaulē – 2022
20.12.2022


Mūsu zirgi pasaulē – 2022

Anitas Blaubergas audzētais King of the Dance kļūst par pasaules čempionu para-iejādē

Pasaules Čempionātā Dānijā (Herning), kas norisinājās no 4.-14.8.2022. jātnieks Rihards Snikus ar Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes sporta tipa zirgu King of the Dance (T.Kadilak,  MT.Kings, audzētājs – Anita Blauberga) izcīnīja zelta medaļu un Pasaules čempiona titulu para-iejādē 1.grupā.

Žurnāls “Horse and Hound” par šo notikumu raksta: “Latvija svin jātnieku sporta vēsturē pirmo zeltu...King of the Dance ir vecā tipa liels zirgs ar milzīgu, draudzīgu seju un masīvām plašām gaitām. Viņš un Rihards pēdējo gadu laikā, sacenšoties visaugstākajā līmenī, ir sakrājuši iespaidīgu skaitu medaļu, tostarp sudraba medaļu 2018.gada Pasaules Jātnieku spēlēs un divas sudraba medaļas Tokijas paralimpiskajās spēlēs 2021.gadā. Tomēr šī ir viņu pati pirmā zelta medaļa  un tā ir godam nopelnīta..”

          Jāpiebilst, ka šī ir pirmā zelta medaļa šāda līmeņa sacensībās (Pasaules čempionātā), starptautiskās trīs zvaigžņu sacensībās zelta medaļu pēdējo trīs gadu laikā izcīnīts daudz. King of the Dance ir tiešām talantīgs zirgs ar lielu sirdi, vērsts uz darbu. Un milzīgais komandas darbs ir sācis nest bagātīgus augļus: 2022.gadā trīs pirmās vietas CPEDI3* sacensībās Deauville (Francija), trīs pirmās vietas CPEDI3* sacensībās Kronenberg(Nīderlande) un visbeidzot divas zelta un viena sudraba medaļa para-iejādē 1.grupā Pasaules čempionātā Herning (Dānija). 
      Atpakaļ