Latvijas zirgaudzētāju biedrība
106834

Latvijas pajūgu braucēji startē Igaunijā
11.06.2019


www.leflatvia.lv

 

Pagājušajā nedēļas nogalē 1. – 2. jūnijā netālu no Pērnavas, vietā Maria farm, norisinājās CAI2* starptautiskās un nacionālā līmeņa pajūgu braukšanas sacensības.

 

Sacensības notika divas dienas. Sestdienā dalībnieki sacentās manēžas un konusu braukšanā, bet svētdienā startēja maratona disciplīnā.

 

Sacensībās kopā piedalījās 19 ekipāžas, no kurām astoņas pārstāvēja Latviju, nodrošinot startus katrā no piedāvātajām klasēm.

 

Sasniegtie rezultāti:

 

FEI CAI2*- zirgu vienjūgi:

 

Andis Pavlovskis ar zirgu Kristāls B (palīgs Anda Pavlovska/Kristaps Caune) – 4. vieta;

Zane Krūmiņa ar zirgu Senators (palīgs Alise Pazariņa/Eduards Krūmiņš) – 5. vieta.

 

FEI CAI2*- poniju vienjūgi

 

Renāte Spirģe ar poniju Brencis (palīgs Dace Stūre) – 2. vieta

Maria Carriage Class no. 1 – Keskmine:

Dace Stūre ar zirgu Callija (palīgs Renāte Spirģe/Māris Stūris) – 1. vieta;

Anda Pavlovska ar zirgu Silver Cannon (palīgs Zane Caune/Kristaps Caune) – 4. vieta.

Maria Carriage Class no. 2 – Madal:

Agnese Bērziņa ar zirgu Debra (palīgs Megija Sargsjane) – 2. vieta

 

Andis Pavlovskis: Piedalījāmies CAI 2* sacensībās. Sacensībās pieļautās kļūdas neļāva pacīnīties par augstāku vietu kopvērtējumā. Pozitīvi vērtējam startu manēžas braukšanā. Bet, neskatoties uz rezultātu, tika izpildītas kvalifikācijas prasības un iegūtas pirmās ieskaites sacensības 2020.gada pasaules čempionātam. Analizējam pieļautās kļūdas un strādājam tālāk.

 

Renāte Spirģe: Esmu priecīga un gandarīta par iespēju startēt CAI2* sacensībās Pernu. Šīs man bija pirmās sacensības Igaunijā un arī CAI2* līmenī. Sākotnēji neredzēju iespēju tur startēt, jo nebija ne grūma, ne transporta, bet LIELS PALDIES Dacei Stūrei par 110% atbalstu, jo tieši viņa pati piedāvājās būt par palīgu un aizgādni man šajās sacensībās.

 

Par sacensībām - vieta ir skaista un sakopta, bet nedaudz kliboja organizatoriskā daļa, jo starta kārtības uz visām disciplīnām bija pēdējā brīdi. Mums visu laiku bija jāseko līdzi, lai mans un Daces starts būtu ar pietiekami lielu laika intervālu, lai varam samainīties. Lieks stress, bet viss beigās beidzās labi. Pietrūka vienīgi Latvijas kā vienotas komandas pārstāvja psiholoģiskais un informatīvais atbalsts sacensību laikā. Pajūgu braucēju nemaz nav tik daudz un vienkārša palīdzība komunikācijā ar organizatoriem atvieglotu dalību sacensībās svešā valstī un veicinātu komandas saliedētību. Var būt tas bija ļoti būtiski man, jo biju viena, tādēļ liels paldies visiem Latvijas pajūgu braucējiem par atbalstu ar padomiem un ieteikumiem.

 

Ar rezultātiem neesmu apmierināta, jo zinu, ka zirgs var daudz vairāk, bet uz šo brīdi manas iespējas kvalitatīvi trenēties ir nepietiekošas. Cerēsim uz labāko.

 

Dace Stūre: Ar sacensībām esmu ļoti apmierināta, jo pagājušās sezonas maratons man beidzās ar ratu apgāšanos un zirga nokrišanu zemē. Tādēļ devos uz šī gada pirmo maratonu ar uztrauktu sirdi - vai Callija gribēs startēt tikpat labi, kā pagājušā gadā, un vai viņai nebūs palicis stress un negatīvas atmiņas no iepriekšējās sezonas. Bet viss bija labi. Zirgs jutās savā elementā, tāpat kā es un mans palīgs Māris. Paldies Callijai par 1. vietu.

 

Foto: Sigrit Lohk

Ielādēju...      Atpakaļ