129459

Kristaps Neretnieks izcīna E.Treiberga piemiņas kausu
25.07.2023

Kristaps Neretnieks izcīna uzvaru sestdienas augstākajā maršrutā

Sestdien, 22.jūlijā, Kleistos noritēja trešā, priekšpēdējā, Pasaules kausa Rīgas posma sacensību diena, kas sākās ar Terēzes Oliņas un zirga Recorda uzvaru CSI1* 115 cm maršrutā. Otrs labākais rezultāts no Latvijas sportistiem šajā distancē – Annai Salmiņai ar zirgu Finiksa – izcīnīta ceturtā vieta. Salmiņa pirms nedēļas atgriezās no dalības Eiropas čempionātā bērnu konkurencē.

Dienas galvenajā maršrutā, Edgara Treiberga piemiņas balvā ar 145 cm augstiem šķēršļiem, uzvaru izcīnīja mūsu olimpiskais jātnieks Kristaps Neretnieks ar Vestfāles šķirnes zirgu Palladium KJV. Distanci, kas bija divu fāžu maršruts, Neretnieks veica bez soda punktiem, otrajā fāzē finišējot 32,69 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās iepriekšējās dienas augstākā maršruta uzvarētājs Abduls Alšarbatlijs, kurš šodien startēja ar zirgu Casallino (0/0; otrās fāzes laiks 34,21 sek). Goda pjedestāla trijnieku noslēdza uzbeks Abduramons Abdulajevs ar zirgu Otto Van De Ackhterhoek (0/0; 35,39 sek). Maršruta abas fāzes bez soda punktiem veica tikai seši dueti. Otrs labākais no Latvijas šeit Aleksandrs Šakurovs ar KWPN šķirnes zirgu Fillmore DB, otrajā fāzē nopelnot vienu soda punktu par pārsniegto laika normu (0/1; 45,42 sek).

CSI1* divu fāžu distancē ar 120 cm augstiem šķēršļiem otro un trešo vietu izcīnīja Latvijas pārstāvji – Nauris Laizāns ar Gigollo (0/0; otrās fāzes laiks27,00 sek) un Odrija Roberta Brālēna ar Gring It On (0/0; 27,60 sek).

Sešus un septiņus gadus jauno zirgu finālā (125/130 cm) nepārspēts, ar laiku 39,99 sekundes pērlekšanā, palika igaunis Hanno Ellermans ar septiņgadīgo zirgu Quintano Gramina. No divdesmit sešiem duetiem pārlekšanai kvalificējās astoņi. Divi Latvijas dueti iekļuva labāko trijniekā – Aigars Bregže ar sešgadīgo KWPN zirgu Miss Montreal (0/41,10 sek) un Ģirts Bricis ar sešgadīgo KWPN šķirnes zirgu Maritosca HBC (0/41,75).

Dienas noslēdzošajā maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem un Džokeri (135 cm) uzvarēja Somijas jātniece Patra Heikinena ar zirgu Hurby. Labākais rezultāts no Latvijas – Naurim Laizānam ar Gabriel PKZ.

Sacensību galvenie atbalstītāji: IZM, ZM, RD, LOK, LSFP, LZB, SIA “Moduls Engineering”, AS „Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Arčers”, LIAA.