Latvijas zirgaudzētāju biedrība
46692

Baltijas Līgas sacensībās Igaunijā pajūgu braukšanā uzvar Dace Stūre
17.07.2014


Foto: Piret Maasik

 

Pajugubrauksana.com

No 4. līdz 6. jūlijam Saksa jāšanas skolas kompleksā norisinājās Baltijas Līgas kausa sacensības pajūgu braukšanā. Zirgu vienjūgu klasē pirmā vieta Dacei Stūrei ar Hipiju, otrā vieta Urmasam Saksam ar Kelli Ex Kriss, trešā vieta Andai Pavlovskai ar Kristāls B.

Poniju vienjūgu klasē uzvara Raisai Takinenai ar Marttilan Maybach, otrā vieta Lēnai Vaha-Erkilā ar Arvalon Goldens Scarlett, trešā vieta Pille-Rīnai Reinausai ar Hartonu. Poniju divjūgu klasē vienīgā dalībniece bija Dzintra Blūma ar divjūgu Mikijs/Bubis.

Dace Stūre: „Šogad jau piekto reizi notiek Baltijas kauss pajūgu braukšanā Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, kā arī pēdējos gadus Somijā, kas ir kopējas sacensības visiem Baltijas pajūgu braucējiem. Šajos posmos braucēji iegūst punktus un pēc pēdējā posma apbalvo Baltijas kausa ranga uzvarētāju, to braucēju, kurš kopvērtējumā ieguvis visvairāk punktu. Šo punktu skaitīšana ir atkarīga no sacensībās izcīnītās vietas un dalībnieku skaita. BK iecere radās, iepazīstoties Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Latvijas pajūgu braucējiem, un tā bija pašu braucēju iniciatīva un noteikumi, kā mēs to organizējam. Gāja jau visādi, jo katrs vēlas, lai notiktu tā, kā viņam izdevīgāk, bet tas viss ir kopā saturēts, vidusceļš atrasts un tradīcija turpinās. Tikai sākot ar šo gadu Baltijas kauss tiek saukts par Baltijas Līgas kausu, jo virsvadību ir uzņēmušās katras valsts Jātnieku federācijas. Lai nebūtu lieku strīdu organizatoriskā jomā, šogad ir mainīti noteikumi un tie kļuvuši vienkāršāki. Citus gadus bija noteiktas boksa un starta maksas visiem vienādas, tāpat arī vienādas manēžas shēmas, un katrai valstij bija jānodrošina viens manēžas tiesnesis par brīvu blakus valstī. Šogad katra valsts var darīt, kā vēlas, un aicināt tos tiesnešus, kurus vēlas. Vai tas būs labāk, to redzēsim pēc diviem gadiem.

Nedēļas nogalē jau notika šāgada pirmais Baltijas Līgas kausa posms, un par savu izcīnīto pirmo vietu man jāpateicas holandiešu trenerim, kurš pavasarī vadīja semināru Igaunijā. Ja ieklausās gudros cilvēkos un paņem no viņu zināšanām to, ko vajag pašam, tad rezultāts ir labs. Man pat bija sajūta, ka arī Hipija ir klausījusies semināru un ņēmusi gudrības vērā.”

Dzintra Blūma: „Par Latvijas sportistu rezultātiem varam būt gandarīti - pirmā, trešā un ceturtā vieta zirgu vienjūgos. Par savu startu ar poniju divjūgu Mikijs un Bubis man nav viennozīmīga viedokļa. Braukt bija ļoti grūti, jo ceļā uz sacensībām pavadījām 12 stundas un poniji bija sanervozējušies un nepaklausīgi. Vēl piedevām poniju divjūgos nebija konkurence, kas mazināja sacensību spriedzi un neveicina rezultātu izaugsmi. Toties to kompensēja zirgu vienjūgu klase, kur intriga par pirmo vietu saglabājās līdz sacensību beigām. Rezultāti it kā mums ir labi, bet, vērojot igauņu sniegumu, analizējot laika rezultātus un soda punktus maratonā un konusos, redzama tendence, ka igauņu sportisti pilnveido savu meistarību un arī viņu jaunie zirgi izskatās ļoti perspektīvi.”
Anda Pavlovska: „Lai arī dalībnieku skaits nebija liels, sacensības bija aizraujošas, jo cīņa par uzvarētāju vietu sadalījumu saglabājās līdz pat pēdējā dalībnieka startam. Vienmēr ir bijis patīkami startēt kvalitatīvi sagatavotā manēžas braukšanas laukumā, uzturēties, sakoptā un skaistā vidē! Mūsu komanda ir priecīga, ka kaimiņvalsts federācijas Pajūgu braukšanas menedžeris Marko Vilemsons ir ieguldījis lielu darbu sporta veida attīstībā, tajā skaitā papildinot arī savas zināšanas, iegūstot otrā līmeņa tiesneša un maršrutu sastādītāja kvalifikāciju un darot visu iespējamo, lai sacensības kļūtu kvalitatīvākas.”

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.
      Atpakaļ