Latvijas zirgaudzētāju biedrība
112801

Aizvadīts LJF Kausa iejādē otrais posms
22.07.2020


Aizvadīts LJF Kausa iejādē otrais posms


Sporta centrā “Kleisti” 18. un 19.jūlijā notika Latvijas Jātnieku federācijas rīkotā kausa iejādē un paralimpiskajā iejādē otrais posms. Šoreiz jātnieki sacentās brīvās izvēles programmās pašizvēlētas mūzikas pavadībā. Sacensību sarežģītākajā shēmā, Lielajā balvā, ar 72,292 % uzvarēja Terēze Rozenberga ar Latvijas šķirnes zirgu Kivi. Otrajā vietā ar 69,750 % palika Elza Zaķe ar zirgu A Splash of Class, bet goda pjedestāla labāko trijnieku noslēdza sportiste no Lietuvas - Raimonda Polionīte ar 66,458 procentiem, kurus sasniedza ar zirgu Bavaras.

Vidējā balvā I uzvaru izcīnīja Olga Šakurova ar zirgu Ester ar 74,250 %. Mazajā balvā nepārspēts palika Sergejs Šakurovs ar zirgu LCC Manhattan ar 68,458 %.

Sergejs Šakurovs: “Neskatoties uz to, ka esmu konkūra jātnieks, kurš startējis Seulas olimpiskajās spēlēs un bijis kvalificējies arī Barselonas spēlēm, startējot par neatkarīgo Latviju, labprāt jāju arī iejādi. Ja man būs atbilstošs zirgs, tad centīšos kvalificēties olimpiādei arī šajā disciplīnā. Esmu pilns optimisma, iejāde ir mana jaunā sporta dzīve. Man pašam ir savs stallis un neliela saimniecība ar profesionālu iejādes laukumu, un tas manā izaugsmē ir jau nākošais pakāpiens. Ikdienā strādāju pie savas uzsēdes, jo konkūra pagātne mani tomēr ir ietekmējusi. Iejādē man jācenšas kļūt labākam, sagatavojot zirgus Lielajai balvai pakāpeniski. Šobrīd es vienkārši daru to, kas man patīk.”

LJF ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska: “Latvijas Jātnieku federācija maziem solīšiem gatavojas Pasaules kausa Rīgas posmam, kas paredzēts septembra sākumā. Šobrīd plānojam, ka turnīrs notiks. Mēs, protams, vēl joprojām nezinām kāda būs situācija Eiropā rudenī, bet gribas cerēt, ka dalībnieki ieradīsies plašā skaitā un, ka Pasaules kausa posms notiks. Paralēli PK sagatavošanas darbiem, turpinām organizēt sacensības. Visu disciplīnu jātnieki pamazām gatavojas nacionālajiem čempionātiem.

LJF Kausa iejādē II posmā arī šoreiz bija daudz dalībnieku. Prieks, ka brīvās izvēles shēmas kļūst ļoti apmeklētas. Lai tām sagatavotos, nepieciešams ieguldīt pamatīgu darbu. Jātnieks to nevar izdarīt pats, tam nepieciešams komandas darbs. Ir noteikts iejādes elementu kopums, kas jāatrāda tiesnešiem, taču secība un muzikālais pavadījums paliek paša jārtnieka ziņā. Liels gandarījums par jāšanas sporta klubiem, kuru biedri piedalās sacensībās arvien lielākā skaitā. Varu teikt, ka iejādes jātnieku sniegums ir kļuvis tehniskāks, par ko liecina arī labie rezultāti. Var redzēt, ka ar šādu sniegumu jātnieki ir gatavi izcīnīt čempionātā titulus.”


Visi rezultāti: http://www.leflatvia.lv/web/?id=420612

Informāciju sagatavoja: Kate Ansone, LJF Preses dienests

 Video, kur ir redzama Kivi uztsāšanās: https://www.youtube.com/watch?v=oExTyHGHCMM
      Atpakaļ