Latvijas zirgaudzētāju biedrība
118065

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā
23.09.2021


Septembra numurā kopā ar “Swedbank” ekonomikas ekspertiem Līvu Zorgenfeiju un Raimondu Miltiņu skaidrojam, kādēļ pēdējos mēnešos sadārdzinās resursi. Banku ekonomisti uzskata, ka cenu kāpums turpināsies līdz gada beigām, bet bremzēties tas varētu, sākot no nākamā gada otrā ceturkšņa. Tomēr jau ne tik tālā nākotnē būtiskas izmaiņas ekonomikā ienesīs izpratne par nepieciešamību to mainīt klimata pārmaiņu mazināšanas mērķu sasniegšanai.

Saimnieku pieredzes rubrikā iepazīstinām ar jauno zemnieku Kārli Pintānu no Smiltenes novada Raunas pagasta z/s “Pintāni”. Kārlis salīdzinoši īsā laikā, ieguldot pamatā paša līdzekļus, attīstījis piensaimniecību, uzbūvējot fermu, iegādājoties nepieciešamo tehniku un uzstādot divus slaukšanas robotus.

LLKC konsultants–eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns raksta pa higiēnas, imunitātes un vides nozīmi kvalitatīva piena ieguvē. Tikpat lietderīgs piensaimniekiem būs arī LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres raksti par to, ka proteīna efektivitāte var pārspēt barības efektivitātes rādītāju, kā arī par cietstāves periodu, kas ietekmē govju ražību un brāķēšanu. Savukārt par ģenētikas nozīmi veselīga un ražīga piena govju ganāmpulka izveidē raksta LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa.

Ikvienam liellopu audzētājam noderēs LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas ieteikumi ganāmpulka veselības plānošanā, kā arī raksts “Kas atgremotāju barībā iekmē šķiedras sagremojamību”.

Žurnālā arī raksts par to, kā saimnieko trijās Sēlijas gaļas liellopu saimniecībās – z/s “Dārznieki”, SIA “SigLip” un z/s “Straumes”. Saimniecības apmeklējām Gaļas liellopu audzētāju biedrības rīkotā pieredzes apmaiņas braucienā.

Aitkopjiem būs lietderīgi iepazīties ar LLKC lauksaimniecības/mehānikas inženiera Pētera Zelča rakstu “SIA “3D Development” – neparasti risinājumi aitkopības attīstībai”, kurā izvērtēti saimniecības tehnoloģiskie risinājumi.

Kā putnkopjiem pareizi apieties ar olām, lai samazinātu zaudējumus, skaidro Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha un sertificēta veterinārārste Anna Malinene.

LLKC Apgāda redaktore un žurnāliste Dace Millere septembra izdevumā raksta par pirmo neatkarīgās Latvijas olimpieti jāšanas sportā Kristapu Neretnieku un viņa zirgiem.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja  
      Atpakaļ