Latvijas zirgaudzētāju biedrība
113765

Aizvadīts noslēdzošais posms LJF Kausa sacensībās iejādē 2020
24.09.2020

Aizvadītajā sestdienā, 19.septembrī, sporta centrā “Kleisti” notika trešais, noslēdzošais, Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kauss iejādē un sacensības paralimpiskajā iejādē. Sportisti sacentās dažādās shēmās - Lielā balva, Vidējā balva I, Mazā balva, Komandu shēma junioriem, bērnu shēma un četrus līdz sešus gadus jauno zirgu shēma.

Galvenā cīņa par uzvaru notika sarežģītākajā no shēmām - Lielajā balvā. Šeit uzvaru ar 66,486% izcīnīja Terēze Rozenberga ar zirgu Kivi no JSK “Mežstrazdiņi”. Vidējā balvā I uzvaru svinēja Agnese Rozīte ar zirgu Funky, ar 69,314%. Sportiste pārstāv JSK “Temperaments”. Mazajā balvā nepārspēta palika Airisa Penele ar zirgu Latoki Secret, ar 69,069%, no ZS “Lielceri”.

Visvairāk dalībnieku, deviņpadsmit sportiskie pāri, šoreiz piedalījās komandu shēmā Juniori (2018) un shēmā Nr.1 (bērni, amatieri, Open) - divdesmit septiņi pāri. Kopā vienas dienas laikā tika aizvadīts astoņdesmit viens starts.

Neskatoties uz šī gada sarežģīto situāciju valstī un pasaulē, LJF Kausa iejādē izcīņa tomēr notika trīs posmos, kā plānots. Vasarā tika aizvadīts arī Latvijas Nacionālais čempionāts iejādē. Kā jau minēts iepriekš, šogad paredzētais LR Ziemas čempionāts iejādē netika rīkots un jātnieki savus startus sāka tikai jūnija beigās ar LJF Kausa pirmo posmu.

LJF Kausa iejādē visu trīs posmu (27.-28.06.; 18.-19.07.; 19.09.) kopvērtējumā Lielajā balvā par čempioni ar 139,302% kļuva Terēze Rozenberga, aiz sevis atstājot Elzu Zaķi ar 134,162%, kura ierindojās otrajā pozīcijā. Vidējā balvā uzvara Olgai Šakurovai ar 142,583%, savukārt, Mazajā balvā uzvarētājas gods kopvērtējumā ar 136,373% pienācās Airisai Penelei.

Šī gada oficiālā sezona iejādē tiks noslēgta ar LJF Rudens sacensībām novembra beigās.

Uz tikšanos sporta centrā “Kleisti” Latvijas jāšanas sporta dienu turnīrā iejādē, kurā 17.-18.oktobrī atkal pulcēsies spēcīgākie Latvijas iejādes un paralimpiskās iejādes jātnieki!