Latvijas zirgaudzētāju biedrība

Pasākumi zirgkopības popularizēšanai
26.05.2020

Vēlamies informēt, ka zirgkopības popularizēšanas pasākumu ietvaros šogad plānoti 2 pasākumi

Lasīt vairāk ...


Labdien!
22.05.2020

Lai aktualizētu informāciju un sniegtu noderīgu materiālu zirgu audzētājiem, šogad gatavojam Latvijas vaislas ērzeļu katalogu.

Lasīt vairāk ...


Mainīts Lauksaimniecības datu centra sniegto pakalpojumu cenrādis
19.05.2020

Otrdien, 19. maijā, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumos Nr.880 „Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis” ar mērķi aktualizēt un precizēt Lauksamniecības datu centrā (LDC) sniegto pakalpojumu veidus, mainīt sniegto pakalpojumu cenas un papildināt ar jauniem pakalpojumiem, tādējādi uzlabojot sniegto pakalpojumu kvalitāti un veicinot savstarpēju sadarbību LDC un tā klientu starpā.

Lasīt vairāk ...


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā
24.04.2020

Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres raksts par Latvijas šķirnes zirgu Ravēlu, kurš marta sākumā nosvinēja 26. dzimšanas dienu. Ravēls pieder “Lielceru” saimniecei Airisai Penelei, un ir īpašs ar to, ka ir Latvijā rezultatīvākais iejādes zirgs.

Lasīt vairāk ...Vairākus lauksaimniecības dzīvnieku laboratoriskos izmeklējumus varēs veikt līdz 30. novembrim
01.04.2020

Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, tiek veiktas izmaiņas lauksaimniecības dzīvniekiem nepieciešamo plānveida laboratorisko izmeklējumu veikšanas termiņos.

Lasīt vairāk ...


Kumeļu dzimšanas laikā
20.03.2020

Pa daudzām Latvijas pļavām jau joņo mazie, bet spriganie kumeļi. Tas mums zirdziniekiem ir ierasta parādība, jo ir taču intensīvs kumeļu dzimšanas laiks. Tieši tagad, kad dzimst mūsu jaunie čempioni, cilvēcē valda neziņa par rītdienu. Tā nu šogad ir sanācis, bet lauku cilvēkam, zirgaudzētājam jau tas neko nemaina… viņš mostas, iet pie saviem četrkājainajiem draugiem, lai apkoptu tos un apmīļotu. Bērni, zirgumīļi un interesenti dodas uz staļļiem, lai atpūstos un aizmirstos no ikdienas pārdomām, jājot zirga mugurā. Šobrīd iespējams tieši zirgs ir lielākais palīgs cilvēkam, lai izturētu morālo spriedzi. Tā kā visas pasaules ritms ir “piebremzēts” un mūsu ikdiena vairs nav tik steidzīga, varam vairāk veltīt laiku zirgiem, izdarīt tās lietas, kam varbūt līdz šim mēs neatradām laiku. Iespējams jau pēc pāris mēnešiem uz šo visu atskatīsimies ar skaidrākām domām, jo masu mediji nebūs pārpludināti ar negatīvo informāciju. Drīz sāksies sējas laiks un katrs jaunais izdīgušais asns būs kā jaunas dzīvības vēstnesis. Diemžēl, bet tāda ir dzīve… marts ir paņēmis no mums Līgu Astiču, Zigrīdu Pelīti un Āriju Kārkliņu. Šo cilvēku dzīve bija saistīta lielākā vai mazākā mērā ar zirgiem. Izsakām līdzjūtību visu aizgājēju tuviniekiem.. Mieru, veselību un izturību mums visiem!

Lasīt vairāk ...


Valdība piešķir atbalstu lopkopības nozares attīstībai 16 miljonu eiro apmērā
25.02.2020

Otrdien, 25. februārī, valdība, atbalstot Zemkopības ministrijas iniciatīvu, piešķīra 16 miljonus eiro valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (16)   
2019 (76)   
2018 (53)   
2017 (29)   
2016 (26)   
2015 (34)   
2014 (15)