Latvijas zirgaudzētāju biedrība

Zirgi kļūst par eksotiku
30.04.2019

Agrāk Latvijā zirgi bija neatņemama sadzīves un lauku ainavas daļa, bet tagad šie cildenie dzīvnieki var kļūt par eksotiku. Pilnīgi iespējams, ka drīz vien mēs varēsim tos, tāpat kā žirafes vai zebras, apskatīt vien zoodārzā.

Lasīt vairāk ...


Zirgs — izjūtu gamma un liels darbs
26.04.2019

Aiviekstiete Mārīte Baltābola ar saviem zirgiem bieži sastopama dažādos pasākumos, kur vizina cilvēkus. Īpaši bērnu vēlme būt zirgam mugurā allaž ir ļoti liela, apliecinot, ka šie cēlie dzīvnieki nevar atstāt vienaldzīgu. Tā tas ir arī Mārītei un viņas ģimenei, kurai zirgi ir dzīvesveids.

Lasīt vairāk ...


Liela vērtība – atpūta dabā
09.04.2019

Šodien, 5. aprīlī, dzimšanas dienu svin Amanda Bernharde. «Man ļoti patīk vieta, kurā dzīvoju. Tā man ir svarīga, un tiecos uz to, lai tā būtu tāda, kādu esmu to iedomājusies. Pavasara plaukums manī uzdzen vēlmi daudz ko darīt. Izjāde ar zirgu ir sava veida meditācija, lai atbrīvotos no negatīvajām emocijām un uzkrātu spēku turpmākajiem darbiem,» savu iedvesmas avotu atklāj jubilāre.

Lasīt vairāk ...


Sadarbībā starp zirgu un cilvēku svarīgākā ir uzticība
28.03.2019

Zemnieku saimniecībā “Mežaines” attiecības ar zirgiem ir uz “Tu”. Zirgu audzēšana un kopšana ir mīļa nodarbe kā saimniecības īpašniecei VITAI ZUŠAI, tā arī viņas mammai Ievai Koškinai un nu jau arī mazbērniem.

Lasīt vairāk ...


Cilvēkam vajadzīgs zirgs, zirgam – savs cilvēks
13.03.2019

Vieta, kur var sastapt laimīgus zirgus un vēl laimīgākus cilvēkus, – tā gribas raksturot Līgas Vilnes Lejasvilnīšu mājas Tūjasmuižā. Pirmais, ko redzi, izkāpjot no mašīnas, ir dubļi. Bet, ja kājās gumijas zābaki, tas neuztrauc.

Lasīt vairāk ...


Zirgs māca koncentrēties, būt šeit un tagad
06.08.2018

Mācoties jāt, cilvēkam ar zirgu ir jāpanāk harmonija. Piemērotāko stalli katrs pats izvēlas ar sirdi, vērojot dzīvniekus un trenerus Spēja strādāt ar sevi gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Spēja būt līderim un atrast divu līderu sadarbības formu. Šie ir tikai daži priekšnoteikumi, lai izjāde ar zirgu pāraugtu noturīgā vaļaspriekā un labas emocijas raisošā notikumā.

Lasīt vairāk ...


Visai ģimenei patīk zirgi
16.07.2018

Gelinta Apse dzīvo vecvecvecāku celtā mājā un jūtas laimīga, jo vada savu dzīvi laukos un dara to, kas patīk, – audzē zirgus, piedāvā tūrisma pakalpojumus, piedalās sacensībās un trenē jaunos jātniekus.

Lasīt vairāk ...


Kocēnos joņo kumeļi
21.06.2018

Maijā Zirgaudzētavas Kocēni kolektīvs pūta jau 18 svecītes savā jubilejas tortē. Par aktuālo zirgu staļļos stāsta uzņēmuma līdzīpašniece DACE STŪRE.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (5)   
2018 (8)   
2017 (13)   
2016 (21)   
2015 (10)