Latvijas zirgaudzētāju biedrība
105754

Latvijas ziemas čempionāta kopvērtējumā uzvar Sintija Semeņkova
09.04.2019


Sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā 6. un 7. aprīlī notika Latvijas ziemas čempionāta ceturtais, izšķirošais posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Uzvaru kopvērtējumā pieaugušo konkurencē izcīnīja Sintija Semeņkova no Garkalnes novada zemnieku saimniecības “Kriķi”.

Sacensību galvenais maršruts bija ar 135 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. Tajā startēja 16 sportiskie pāri, no kuriem pamatdistanci bez soda punktiem veica astoņi. Pārlēkšanā uzvarēja Andis Vārna ar zirgu Conrouet (z/s “Lielceri”) – 0 soda punkti/38,84 sekundēs, otrā bija Sintija Semeņkova ar Claire de Lune (z/s “Kriķi”) – 0/42,28 un trešais Aigars Bregže ar Val di Sole (z/s “Lielceri”) – 4/35,66.

Pieaugušajiem kopvērtējumā, vērtējot trīs labākos rezultātus no četriem posmiem, uzvarēja Sintija Semeņkova, startējot ar Edgaram Treibergam piederošo zirgu Claire de Lune (z/s “Kriķi”) – 52 punkti, otrajā vietā Aigars Bregže – 51 p, trešā Laura Penele (z/s “Lielceri”) – arī 51 p. 

Uzvarētāja pieaugušajiem kopvērtējumā, 22 gadus vecā Sintija Semeņkova: “Man šoreiz nebija tāds īsts plāns iet uz uzvaru posmā vai kopvērtējumā, bet veikt distanci tā, lai zirgs justos komfortabli un es būtu par sniegumu apmierināta un priecīga. Tas tāpēc, ka jāatzīst, ka otrajā un trešajā posmā mums neklājās tik labi. Taču tagad zirgs bija lieliskā formā, pēdējā treniņā pirms mačiem jutu, ka tas atgriezies savā iepriekšējā sagatavotības līmenī pēc iepriekšējās sadarbības ar citu jātnieku un ieguvis spēku. Tā kā ikdienā trenējamies āra laukumos, bija gan grūti paredzēt, kā viss izdosies atkal manēžā. Interesanti, ka maršrutu sastādīšanai bija uzaicināts citas valsts pārstāvis, no Lietuvas. Jāteic, ka maršruti nebija sarežģīti, bet tajos bija neierasti pagriezieni un distances, kad visu laiku maršrutā bija jādomā, kā veikt nākamo elementu. Esmu ļoti priecīga par paveikto – ka otrā vieta šajā posmā palīdzēja izcīnīt uzvaru kopvērtējumā!”

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis: “Lai sportistiem piedāvātu dažādību, maršrutu sastādīšanai bija uzaicināts speciālists no Lietuvas – Alekss Seiliuss. Sportisti bija apmierināti, maršrutos ar pārlēkšanu daudzi jātnieki gan bērniem, gan vecākajās grupās pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, un pārlēkšanā visi šķēršļi tika paaugstināti. Patīkami, ka šoreiz pieaugušajem bija neliels pārsteigums, – kopvērtējumā uzvarēja jaunā jātniece Sintija Semeņkova.”

Sacensību āra laukumu sezonu paredzēts sākt 4. un 5. maijā ar LJF Kausa izcīņas pirmo posmu Kleistos.

Citos maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 120 cm, 2 fāzēs, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Jaroslavs Trubanovs ar zirgu Pekhorka (JSK “Drostalas”); Nr. 2, 125/130 cm, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Valters Celms ar Caronsa (JSS “Kleisti”); Nr. 4, 110 cm, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Terēze Zalte ar Jakarta E (SIA “ZA Kocēni”); Nr. 5, 110 cm, klasiskais maršruts ar 1 pārlēkšanu uz laiku, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Karīna Balanova ar Roksāde (JSK “Princis”); Nr. 6, 120/125 cm, klasiskais maršruts ar 1 pārlēkšanu uz laiku, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Kitija Bilinska ar Nilla (Ropažu JK); Nr. 7, 65 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Žanete Bitmane ar Tra-La-La (Brocēnu un Saldus JK); Nr. 8, 85 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 2. grupas ponijiem – Nikola Marčenkova ar Dancing Grace (Mēmeles JSK); Nr. 9, 100, klasiskais maršruts ar vienu pārlēkšanu uz laiku, piedalās amatieri – Marija Kļukina ar Lobijs (JSK “Īriss”); Nr. 10, 100 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Agnija Janele ar Korida (ZA “Kocēni”); Nr. 11, 110 cm, 2 fāzēs, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Annija Vārna ar Candy (JSK “Kriķi”); Nr. 12, 120 cm, klasiskais maršruts ar vienu pārlēkšanu uz laiku, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Sintija Semeņkova ar Lemon Squash (JSK “Kriķi”).

Latvijas ziemas čempionāta kopvērtējums 2019. g.

Pieaugušie

1. Sintija Semeņkova (z/s “Kriķi”) 52 p.

2. Aigars Bregže (z/s “Lielceri”) 51

3. Laura Penele (z/s “Lielceri”) 51

Bērni līdz 16 g. v.

1. Karīna Balanova (JSK “Princis”) 53

2. Paula Pikāne (z/s “Lielceri”) 44

3. Ance Anna Katkovska (JJS) 42

Juniori un jaunie jātnieki

1. Daniela Briņķe (Ropažu JK) 49

2. Ketija Racina (BET) 48

3. Una Adamoviča (JSK “Kriķi”) 44

Zirgi līdz 5 g. v.

1. Elizabete Krista Juraša ar Andžella N (ZA “Kocēni”) 54

2. Maira Leja ar Jarezzo 51

3. Maira Leja ar Corras 44

Zirgi līdz 6/7 g. v.

1. Andis Vārna ar Lerikona (z/s “Lielceri”) 55

2. Andis Vārna ar High Point (z/s “Lielceri”) 54

3. Andis Vārna ar Humphry (z/s “Lielceri”) 52

Amatieri

1. Ieva Katrīna Apalupa (JSK “Erceni”) 60

2. Līva Girgensone-Čačka (JSK “Mustangs”) 53

3. Elizabete Reinholde 48

LJF Preses dienests, Dace Millere

Foto: Māris Millers, Vladislavs Rutkovskis


 

 


      Atpakaļ