Latvijas zirgaudzētāju biedrība

21.08.2019
vārda dienas: Janīna, Linda
Jaunais uzņēmējs – tā ir uzdrīkstēšanās
2019-08-21

Aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā. Šajā „Pļaviņu Novada Ziņu” numurā turpināsim iepazīstināt ar jaunajiem uzņēmējiem mūsu novadā. Šoreiz apskatīsim Mārītes Baltābolas saimniecību „Dzintaru zirgi”, kur ikvienam – gan pļaviņiešiem, gan novada viesiem – ir iespējams iegriezties un saņemt pozitīvas emocijas. Saimniecība piedāvā izjādes ar zirgiem un izbraucienus ar ratiem vai kamanām. „Dzintaru zirgu” saimniece Mārīte startēja Pļaviņu novada domes izsludinātajā biznesa ideju konkursā „Es varu būt uzņēmējs”, kura mērķis ir atbalstīt novada iedzīvotāju biznesa idejas un motivēt viņus tās realizēt.
Lasīt vairāk ...


Zirgi kā prieks un dzīves jēga
2019-08-21

“Zirgi ir mana sirdslieta jau kopš bērnības. Tas sākās, kad mācījos 4. klasē un Mākslas skolā man bija draudzene Ieva, kurai bija zirgs. Es arī gribēju sev zirgu, un vecāki aizveda mani uz stalli. Taču ģimenei tik lielas naudas, lai piepildītu manu sapni, nebija, un tik mazus arī sportot neņēma un zirgus nedeva. Tas bija SIA “Princis” stallis Brankās, kur vēlāk izvērtās mana sporta karjera. Ar zirgu lēcu pāri šķēršļiem, bet, jo vecāks kļūsti, jo augstāk jālec, un gribējās ko savu,” stāstu sāk Lelde Bāra, aktīva un radoša jauna sieviete, kas prieku un dzīves jēgu rod, darbojoties biedrībā, jātnieku sporta klubā “Svētes zirgi” un ģimenes bioloģiskajā piemājas saimniecībā “Svētes Lejnieki”. Un vēl arī rīkojot nometnes bērniem kopā ar zirgiem, audzējot zāļu tējas, cepot cepumus, stādot mežu un darot citus lauku darbus.
Lasīt vairāk ...


Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā
2019-08-21

Jūlija beigās sporta centrā „Kleisti” ar “Grand Prix Rīga” maršrutu noslēdzās Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Žurnāliste Dace Millere žurnālā raksta par zirgiem, ar kuriem šajās augstas raudzes sacensībās Latvijas jātnieki izcīnīja vietas godalgoto labāko trijniekā. Lielajā vairumā gadījumu tas ir arī mūsu valsts zirgaudzētāju panākums vai jātnieku prasme sagatavot zirgus, kas jaunzirgu vecumā iegādāti ārzemēs.
Lasīt vairāk ...